NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ 2017 - šarplaninec, krašák a tornjak

Pro šarplanince jsou čtyři kategorie podle věku a pohlaví, pro krašáky a tornjaky vzhledem k malému počtu jedna dohromady

Pořadí/ jméno psa nebo feny/ majitel/ počet bodů

Nejúspěšnější mladý pes 2017
1. Akim Pod Dřínovským vrchem Romana Komárková 102
2. Cody z Oseckých luk Stanislava Poláková 68
3. Brutus Scharmaryes Pavel Švec 16
4. - 6. Bak z Medo-Rako MVDr. Eva Matějová 2
4. - 6. Clay z Oseckých luk Jaromír Vláčil 2
4. - 6. Conan z Oseckých luk Tereza Vargová 2
7. - 8. Africus z Hornebergu Zdeněk Kalous 1
7. -8. X-Murko Ště-Kot North Ivanka a Roman Soškovi 1

Nejúspěšnější dospělý pes 2017
1. E´Damjan Sarplaninac von Srki ThDr. Libuše Pipková 107
2. Rimy Neron Ště-Kot North MVDr. Štěpánka Kotoučová 88
3. Barin z Terky Milena Mitreská 77
4. Aris Achazi - Shar Valley Maciej Mrozowski 76
5. Arsenios z Galgenmuehle Pavlína Síkorová a ThDr. L. Pipková 70
6. Nasteta od Karaviloski Alena Šajnerová 61
7. Muf Faundland Ing. Jiří Mudroňka 56
8. Kim Dren Sharislands Jaroslav Linhart 34
9. Vero Sharrit Faundland Naďa Uhrová 30
10. I´Meron Sharislands Rostislav Šidák 18
11. Eros Halali Hou Lada Zídková 17
12. Kizu od Mak Mavrovo MVDr. Štěpánka Kotoučová 16
13. Grom Tar Sharislands Rostislav Šidák 10
14. Villiers Sharrit Faundland Zdena Zárubová 8
15.-18. Alexios z Galgenmuehle Jaroslav Tomek 2
15.-18. Beli Murko Junior Iron Uplands Pavlína Nováková 2
15.-18. Daimon Srdce Bílých Karpat Roman Gardelka 2
15.-18. Zoro Suvodo Bernd Strempel + MVDr. Š. Kotoučová 2

Nejúspěšnější mladá fena 2017
1. Britómártis z Galgenmuehle PhDr. Dagmar Cestrová 130
2. Nely Murka Sharislands Jakub Malina 77
3. Martha Delijska od Bobana Ing. Karel Cafourek 31
4. Afrodita z Hornerbergu Jitka Laštůvková 29
5. Berry z Medo-Rako Ing. Miroslav Hájek 28
6. Qweens Sharislands Iveta Vítková 26
7. Yola Vitka Ště-Kot North Ing. Karel Cafourek 21
8. Beatris Scharmaryes Martina Ryndová 8
9. Nera Murka Sharislands Rostislav Šidák 7
10. Bela od Čulibrka Goran Božič 4
11. N Drena Sharislands Darina Páleníková 3
12.-14. Agira from Swiss Mountains Marcela Žůrková 2
12.-14. Bona Beta Suvodo Šárka Pětrašková 2
12.-14. Zora Suvodo Štěpánka Škorpilová 2

Nejúspěšnější dospělá fena 2017
1. Kara Hara Sharislands Dana Malá 180
2. Airis Achazi - Shar Valley Miloš Dostál 172
3. Demi Stražnik Balkana Maciej Mrozowski 145
4. Danetta od Liběnské loděnice Milan Pokorný 98
5. Hara Drena Sharislands Rostislav Šidák 60
6. Coofee z Kunčických luk Ivana a Martin Kubačákovi 56
7. Bera z Oseckých luk Alena Šajnerová 44
8. Wera Meda Ště-Kot North MVDr. Štěpánka Kotoučová 40
9. Draga Meda Ště-Kot North Ing. Karel Cafourek 34
10. Anabel z Oseckých luk Alena Šajnerová 20
11. Arki Stará Grybla Ivoš Peer 17
12. Emma od Liběnské loděnice Andrea Navrátilová 16
13. Uršula Ště-Kot North Milan Pokorný 13
14. Asta Stará Grybla Marcel Krumphanzl 7
15.-17. Eta Halali Hou Irena Bláhovcová 5
15.-17. Orphan Nessie Ště-Kot North Ing. Miroslav Hájek 5
15.-17. Tesa Ště-Kot North MVDr. Štěpánka Kotoučová 5
18.-19. Bela od Čulibrka Goran Božič 4
18.-19. Zambezi Jiří Myška 4
20.-25. Anabelle z Galgenmuehle Ing. Josef Kameník 2
20.-25. Ayscha Achazi - Shar Valley Jaroslav Belžík 2
20.-25. Daša Halali Hou Martin Manák 2
20.-25. Indiana Dixi Sharislands Rostislav Šidák 2
20.-25. Issy Sharislands Miloš Dostál 2
20.-25. Zara Bela Ště-Kot North Ing. Petr Šmakal 2
26. Bela od KEF Miroslava Černá 1

Neúspěšnější krašský ovčák 2017
1. Aragorn Bonsai She-Kra PhDr. Radka Šumberová PhD. 195
2. Lina Silber PhDr. Radka Šumberová PhD.185
3. Aslan Vik Bonsai She-Kra Ing. Karel Cafourek 163
4. Orbit Lepa Anka Denisa Tomečková 113
5. Alessa Bel Colpo Marie Kolářová 88
6. Aileen Bel Colpo Denisa Tomečková 58
7. Amadea Bel Colpo Zuzana Ocelková 54
8. Andra Bigy Bonsai She-Kra Ing. Karel Cafourek 52
9. Ana Unča Bel Colpo Zuzana Ocelková 49
10. Lex Silber Ladislav Merta 22
11. Ariana Bonsai She-Kra Libuše Omastová 2

Nejúspěšnější tornjak 2017
1. Be My Hurricane Tor Bohemia Jasmína Petlach 175
2. Big Bang Woodoo Tor Bohemia Elvíra Patáková 86
3. Acheron V. Cotopaxi Tor Bohemia Sabina Kučerová 62
4. Aphrodite Smile Tor Bohemia Jasmína Petlach 36
5. Reful Hrvatska Dika Petr Rössler 21
6. Vulcan Boss - Tor Jasmína Petlach 4

Způsob bodování nejúspěšnějšího psa – feny roku
Za každé ocenění velmi dobrý 1 bod
Za každé ocenění výborný (bez ohledu na pořadí) 2 body
Za každé udělené ocenění CAC nebo CAJC 6 bodů
Za každé udělené ocenění res. CAC 3 body
Za každé udělené ocenění CACIB 8 bodů
Za každé udělené ocenění res. CACIB 4 body
Za BOS, BOJ, BOV 8 bodů
Za BOB 10 bodů
Za 1. – 5. místo ve II. skupině FCI 15 bodů
Za vítěze skupiny k tomu ještě 2 body navíc
Za titul Klubový vítěz (doma i v zahraničí) 20 bodů
Za Nejlepšího mladého celé výstavy (JuniorBIS) 10 bodů
Za Nejlepšího veterána celé výstavy (VeteranBIS) 10 bodů
Za Nejlepšího z čestných tříd 4 body, za pořadí 1 v čestných třídách 2 body jako za výborný 
Za vítěze celé výstavy (BIS) 20 bodů
Středoevropský vítěz 10 bodů
Evropský vítěz 20 bodů
Světový vítěz 40 bodů

Za účast v různých soutěžích (soutěž párů, skupin a podobně) a za další zde neuvedené tituly se body nezapočítávají.

Krašáci a tornjaci vzhledem ke svému malému počtu soutěží dohromady.

Zařazení do skupiny mladý a dospělý (podle toho, kdy dosáhne věku 9 měsíců – tedy nároku na zařazení do třídy mladých). Pokud by soutěžil pes/fena ve většině roku v dorostu, pak není do soutěže zařazen a následující rok je jako mladý. Pokud by byl po většinu roku zařazen v mladých, pak už soutěží jako mladý jedinec. (Většina roku se rozumí 7 měsíců a více.)