ZAŠKRTNĚTE SI V KALENDÁŘI - LETNÍ POBYT SE PSY - SRPEN 2019

LANDŠTEJN 17. – 24. 8. 2019

Letní pobyt s nácvikem socializace v srpnu.
Kdo má zájem, dejte vědět - a počet dní (zhruba to potřebujeme vědět, už se nám to začíná plnit. Pak můžete doladit počet dní atd. někdy v květnu). Jak uvádíme i náže - už se hlísá i zájemci s dalšími plemeny.

DALŠÍ FOTA Z LANDŠTEJNA ZDE

(Termín pro obvykle červencové Nové Hrady zatím majitel objektu nepotvrdil, dáme vědět, pokud bude jasný – viz plán akcí na rok 2019 na webu klubu www.sarplaninac.cz).

Proč "tábory" děláme:
Jedna je to pro nás čas, kdy můžeme pustit všechno z hlavy a zabývat se odpočinekm spolu se svým psem (krásně to vyčistí hlavu).
Jednak  je ideální i pro naše psy (páníček má čas jen pro ně). Přímo potřebné je to pro mladé psy a štěňata. Pes/fena se naučí, jak se chovat mezi ostatními a majitel zjistí, jak na jeho/její projevy případně reagovat.
Tedy jak zvládnout základní ovládání třeba včetně toho, jak dobře předvádět na výstavě apod.
Předávají se zkušenosti, poradí dlouholetí chovatelé, můžete se poradit a případně postup si vyzkoušet.
Chodí to tak, že ráno je nácviku socializace, volný program pro všechny přes den, případně nějaké společný výlet, večer se obvykle společně griluje (kdo má zájem) nebo posedí u ohniště a podobně.

Pro letošek jsme oslovili majitele chalupy Víla u Landštejna v České Kanadě, blízko Slavětína, kde jsme také kdysi trávili řadu let na táboře.

CHATA LESNÍ VÍLA je na naprosté samotě (okraj lesa, obří louka a pak zase les). K „civilizaci“ to přesto není tak daleko.
VybavenÍ:
- několik kuchyněmi, velká společenská místnost 
- u pokojů jsou koupelny, navíc je jedna společná s parním boxem a saunou, tropickým deštěm atd,
- venkovní bazén, venkovní posezení pod pergolou,gril
- obří louka, potok, ohniště, pískoviště, ping pong atd.
- WIFI.
Viz www.landstejn.com

Cena:
- za lůžko se předběžně dá počítat na 460 Kč (pokud chatu plně obsadíme po celou dobu, vyjde to na méně, po rozpočítání případný přebytek vrátíme účastníkům).
Děti do 12 let polovina. 
Poplatek obci za dospělou osobu za den a noc je 6 Kč (děti neplatí).

Stravování:
- vloni v Lenoře se osvědčily společné snídaně formou švédského stolu, v tom bychom tedy pokračovali (jen místo 30 Kč by to letos asi bylo podle loňské zkušenosti více – zřejmě 40 za osobu.) Je to čaj, káva, něco jako švédský stůl (sýry, uzeniny, vajíčka, zelenina atd.)
- nejbližší restaurace je 800 metrů – pod hradem Landštejn, pak další v okolí
- obchod s potravinami - Staré Město (4 km), Nová Bystřice a Slavonice (asi 10 km).
Velké hypermarkety v Jindřichově Hradci 30 km a Třeboni.

Umístění psů:
- v areálu nejsou kotce (jediné místo s kotci v historii jsme našli prvé tři roky tábora kdysi v Liberci na cvičáku, ale tam zase nebylo ubytování pro lidi, pak jen v Nových Hradech, jinde to vždy bylo bez nich).
Ubytování psa tedy na pokoji, v autě, okolo jsou stromy k uvázání venku.  psa, Majitel si může sehnat případně klce, se kteoru se choví na výstavu. 

Termíny:
- opět platí, že se dá jet na týden nebo i jen několik dní, podle toho, jak má kdo volno a zájem.

Pokud už máte jasno, napište včetně termínu a počtu osob na klubový mail sarplaninac@seznam.cz 

Vedle (asi 80 metrů lesem) dokončují přestavbu druhé chaty (něco podobného jako na Blaníku, kde byla větší a menší chata). I tu budeme mít k dispozici, takže místa by bylo dost. Záleží to na počtu přihlášených s našimi plemeny.
Už máme zájemce i majitelé psů dalších plemen.